Pravidla

1/ Příchod/Odchod – na výcvik se vždy snažím dostavit včas, pokud náhodou budu meškat, nebo meškám, napíšu zprávu. Pokud z nějakého důvodu potřebuju odejít dřív, ještě předtím, než se budou uklízet překážky (resp. končit výcvik), řeknu o tom na začátku tréninku.
Pes na trénink přichází odpočinutý, ne po jídle a vyvenčený.

2/ Během výcviku – pejska máte při výcviku ideálně v kenelce, přepravním boxu, připnutého k úvazovému kolíku – v klidu, aby si mezi jednotlivým cvičením odpočinul. 
Na trénink přicházíte s dostatečným množstvím připravených odměn v uzavřené krabičce (aby se odměny neztrácely po place a nenarušovali výcvik),resp. s oblíbenou hračkou Vašeho psa. Nezapomeňte misku a vodu!
(Odměny: nakrájený párek, tvrdý sýr, vařené maso – srdíčka, sušené maso, pochoutky…).

Pomáhejte s přípravou a sklízením parkuru (při přípravě parkuru, psy neběhají volně po place), pomáhejte taktéž v průběhu tréninku (zvedání tyček, úprava tunelů,..)

Na překážkách, které se aktuálně nepoužívají během výcviku netrénujte sami. Když cvičí někdo jiný, nenechejte volně pobíhat Vašeho psa a nenarušujte výcvik.

Dávejte pozor co říká výcvikář nejen Vám, ale i ostatním. Učíte se i s poslouchání rad druhým. Pokud Vám něco není jasné, nebo s něčím potřebujete poradit, nebojte se zeptat.

Nepřivazujte psi k plotu nebo k výcvikovým překážkám.

3/ Před, Po běhu – Pejska rozcvičte, zahřejte (warm up), po doběhu dejte psovi vodu a vychoďte ho (cool down) – zdraví psa je důležité pro sport!  /odkaz na článek o zahřátí a vychození/

Pokud vidíte, že Váš psí parťák je unavený, není koncentrovaný na výkon, nedává do běhu energii a plné nasazení, přerušte trénink. Chceme, aby se pes na tréninky těšil.

Psovi věřte, nechoďte na parkur s myšlenkou, že se něco nedá zvládnout.  Jste tým – pokud se Vám něco nepodařilo, nemůže za to pes, ale Vy! Nesmíte dát na jevo, že je něco špatně, nebo že se nedaří – vždy odměňujte a chvalte, i když to nebylo dle Vašich představ, udržte pozornost a nadšení Vašeho psa. Na parkuru nikdy psa netrestejte!
Agility je týmový sport, radost Vás obou.

4/ Pořádek – v prostoru cvičiště i v jeho okolí z venku udržujte pořádek, sbírat psí exkrementy po Vašich pejscích, nenechat čůrat psy na překážky, ani na výcvikovém place. Pokud se pejsek náhodou vyčůrá, omyt vodou (voda není na cvičišti k dispozici, na každý trénink si přineste dostatečné množství vody pro Vás i Vašeho pejska).

  • volné pobíhání psů na place pouze po domluvě s výcvikářem. Na cvičiště přicházejte se psem na vodítku.
  • možno venčit i před cvičištěm, ideálně mějte své pejsky na vodítku v okolí celého cvičiště – oblast je zahrádkářská (pohyb lidí, psů) je NUTNÉ sbírat exkrementy po svých pejscích! 
  • kouření v prostorách cvičiště povoleno mimo výcvikovou plochu (tzn. u posezení, ohniště…)

5/ Brigády – starostlivost o výcvikový plac – plus/mínus každé 3 měsíce vypsaná brigáda (+ dle potřeby, může se stát, že se práce udělají i v mezičase v rámci tréninku) – vyhrabání listí, údržba trávníku, natírání překážek, úklid kotců, natření brány, klubovny, co bude potřeba …

Informace o naplánované brigádě bude včas zveřejněna!

6/ Poplatky – viz. ceník (jednotlivé lekce i permanentky na všechny kurzy)