O nás

RebeLoveDogs, z.s. vznikl začátkem listopadu 2018 skupinkou nadšenců, kterým se podařilo najít si šikovný plácek, z kterého postupně vyrostl cvičící plac pro nadšené pejskaře, kteří se svými psy nechtějí trávit čas jen válením se doma na gauči. Našim cílem je provozování zájmových a veřejně prospěšných činností jako je práce s dětmi, mládeží i dospělými, se zaměřením na kynologii a organizování sportovních akcí.  Vybudovali jsme fungující klub, který pravidelně pořádá tréninky pro své členy i nečleny (kurzisty) a pořádá různé akce.

Sezónně jsou vypsány kurzy agility (štěňátka, začátečníci, pokročilí), socializace (kurzy pro štěňátka, naučení se jak pracovat s Vašim psem a lépe mu porozumět, naučení základní poslušnosti a další dovednosti), ale i výstavy a výstavní handling. Připravíme Vás na případnou závodní, či výstavní kariéru, nebo jen tak pro radost z pohybu. Tréninky obvykle probíhají od března – listopadu na výcvikovém prostoru – Zahradkářská oblast – Kapřiska, Hodonín  (Kde nás najdete?)

Trávíme náš volný čas s přáteli a se psy na závodech, akcích, cvičišti i mimo něj. Každý nový nadšenec je u nás vítaný 🙂  Přijďte si s Vaším psem nejen zasportovat, ale i seznámit se a trávit volný čas v příjemném a pohodovém prostředí!   

Pro veřejnost platí, že pokud se chcete stát členem naší skupiny je potřeba projít přípravnými kurzy.


VÝBOR KLUBU
Předseda – Michaela Lupačová
Místopředseda – Iveta Forchová
Pokladník – Katarína Suchovská
Hospodář – Lucie Schenelová
Člen – Svetlana Rigová

ČEMU SE  U NÁS VĚNUJEME?! 

Agility – co je to?!

Agility je druh kynologického sportu, tedy druh práce se psem, při které se zaměstná jak psovod, tak pes. Tento sport může dělat opravdu každý a rozhodně není nijak omezený – děti, dospělí, starší lidi a i pejsci všech plemen i věku – plemena s průkazem původu i kříženci, štěňátka, dospělí i starší psi.
V tomto sportu jde o to, kdo nejrychleji a nejlépe (bez chyb) překoná určitou dráhu postavenou z překážek. Překážky na dráze = parkuru můžou být skokové, zónové a probíhající. Mezi nejčastěji vyskytovanou překážku se považuje jednoduchá skoková překážka, kterou na parkuru uvidíte nejčastěji.
Agility napomáhá k udržení fyzické kondice psa i psovoda, velmi dobře pomáhá ke zlepšení vztahu mezi psem a psovodem a každý trénink je výbornou socializací pro psa – pes se stýká s ostatními psy i lidmi, zvyká si na ně, po malých krůčcích pes získává na sebevědomí (víc si věří, ztráta strachu..).

Socializace – co je to?!

Socializace psa = postupné rozvíjení základních forem chování, které umožňuje psovi bezproblémové fungování v lidské i psí společnosti. Je velmi důležité štěně seznamovat s nejrozmanitějšími situacemi,
s kterými se může v průběhu jeho života potkat. Předcházíme tím konfliktům s ostatními psy, lidmi,
lekavému a nevhodnému chování (to může později značně zkomplikovat vzájemné soužití).
Socializací umožňujeme psovi pohodový rozvoj jeho povahy.

Nejdůležitější je psa seznámit s mnoha různými situacemi:
1/ berte psa do lesa, ať se naučí pracovat v místě plném pachů od jiné zvěře
2/ berte psa k veterináři, nejenom když jdete očkovat, nebo když právě potřebuje ošetření
3/ seznamte jej s většinou zvířat (i hospodářskými zvířaty)
4/ seznamte jej s většinou dopravních prostředků (auto, vlak, autobus…)
5/ proveďte psa městem a seznamte ho se vším, co k městu patří (ruch, jezdící auta, lidi v kavárně, městský ruch, kolemjdoucí lidi a další pejsci na vodítku)
6/ proveďte psy kolem dětského hřiště, projíždějícího kočárku, brusle, skateboard, kolo…
Snažte se štěně/psa seznámit se vším co jde a samozřejmě nezapomínejte na to, že je potřeba dopřát
psovi i volný pohyb bez vodítka, který je důležitý pro jeho vývoj, ovladatelnost a vytvoření si vazby na
Vás.
Všechny výše popsané situace by měl brát náš psí parťák jako věci běžné, pes by měl u všech zmíněných situací zůstat klidný a sebevědomý.

Pes by měl být schopen fungovat všude (hala, náměstí, cvičák, louka – viz co je to socializace?!).