MARATON II. – článek

Rebelský maraton II., 14.6.2020

..po nepřízni při organizaci „maratonu I.“, který se měl konat v březnu a nakonec byl z důvodu koronavirové situace přesunut, jsme doufaly, že „maraton II.“ se uskuteční.
Asi 14 dnů před jako „hlava“ celé této akce, která byla uvězněna na Slovensku, jsem pomalu hledala náhradní termín a závodníky upozorňovala na to, že se možná závod bude přesouvat. Vůbec jsem to neviděla růžově, ale štěstíčko při nás stálo a na konci května otevřely hranice! Hurá do pořádání akce…

V čase 3-měsičního odloučení od cvičáku se Psí škole poštěstilo získat do užívání větší plac, na kterém bylo reálné uskutečnit závody. Malý problém byl jen to, že jsme stále nebyli přestěhovaní, ale jak se praví v pohádce – S čerty nejsou žerty: „Je to REBEL!“, i já jsem to pojala rebelsky a prostě 14 dnů před akcí nebrala, že je to krátká doba na to, abychom závody mohly udělat v novém a „pokřtít“ cvičiště s první zatěžkávací akcí. Stěhování bylo to nejmenší. Jedno dopoledne ve třech a pár dalších odpoledních brigád v hojném počtu členů a ve finále jsme kompletně na místě. Posekat trávu, srovnat závodní plac, vykopat a postavit TOI-ku, věřte, že když člověk chce, vše se dá stihnout, i za 14 dnů!

Den před samotným závodem jsme si všichni mákly nejvíc. Připravit cvičák tak, abyste se u nás cítili příjemně a dobře se protáhlo z původního „pouze“ dopoledne na place, do večerních hodin – polepit mety, polepit vítězné poháry, převést a protřídit ceny (které původně byli připravené na březen a už jsme si to samozřejmě nepamatovali), úklid zbylého nepořádku na place, položení ohniště na příp. opek, postavení bufetového stánku a posezení, kde hlavním strůjcem byla Leňa Zindulková, udělání tzv. „Relax zóny“ pro Vás i pro Vaše pejsky, bazénky na zchlazení, dokonce David Schenel sestrojil i sprchu na ochlazení pro lidi… Kolem 18h večer jsme opouštěly spokojení cvičák, zvedl se vítr, začalo hřmít a pršet. Všichni jsme doufaly, že se vyprší večer a ráno se probudíme do krásného dne, ideálně pod mráčkem.

Neděle ráno, „den Dé“ byl tu. Opravdu jsme se probudily do krásného slunečního rána, což nás těšilo, že nemusíme vytahovat deštníky a pláštěnky. Po raním skluzu, kdy se nám vyskytly menší technické problémy, jsme kolem 9,30h začínaly naplno běhat. Účastnilo se Vás nakonec kolem 70-ti šikovných týmů. Odpolední druhý běh pro pokročilé jsem stavěla cca kolem 12,30h, což svědčí o tom, že po skluzu vše krásně plynule odsýpalo a i s vyhlášením bychom skončily pěkně brzo. Ale člověk míní, počasí mění – kolem 13h, kdy se po prohlídce chystal na start první závodník kategorie SA-pokročilí, se zvednul vítr, zatáhlo se, v okolí hřmělo a spustila se průtrž mračen, liják! Liják s kroupami a větrem. Celá tato nepřízeň počasí trvala kolem 45min, pak se začalo rozjasňovat a přišly další neplánované změny. S kategorií závodníků jsme se shodně domluvily, že pro bezpečnost lidí i psů bude lepší, když druhý běh nepoběží. Jedna půlka organizátorů šla chystat vyhlášení výsledků a druhá půlka organizátorů sháněla traktor. Že na co?! Na vytáhnutí zapadlých aut. Naše vnitřní parkoviště, na trávě v areálu cvičiště to nevydrželo a auta při odjezdu se začali zahrabávat, až nakonec zapadla. Všichni se nakonec zdárně dostali domů a my doufáme, že spokojení s naší organizací závodů. Bohužel počasí jsme nijak nemohly ovlivnit, ani situaci s parkováním, resp. ze zapadnutím.

Tímto bych moc chtěla poděkovat hlavně holkám i klukům z naší cvičákové party za oddřené hodiny na place a za rychlé přípravy maratonu II., Ivce s Alfédem jakožto vrchní bufetáři, kteří se postarali o to, abychom měly spokojené a plné bříška, výpočetnímu středisku Ivě a Ivanovi za rychlé zpracování výsledků, Davidovi za vynález ze sprchou, která se v dopoledním pařáku hodila, všem závodníkům za příjemnou, pohodovou atmosféru a vzájemné povzbuzování a fandění si a za vzorné chování se k Vašim čtyřnohým parťákům, všem sponzorům, kteří přispěly, aby Vaše hezké, čisté a rychlé běhy mohly být zaslouženě odměněné – CALIBRA krmivo, Platinum Natural Česká republika, Pučálka, s.r.o., HUSSE Hodonínsko, Vitakraft Česká republika a další.

Těšíme se na Vás při druhém pokračování Rebelského maratonu v neděli 13.9.2020 – věříme, že si den u nás ve společnosti kamarádů a pejsků opět užijete a odnesete si třeba zase nějakou netradiční vzpomínku na „netradiční“ zážitek.

 

..odkazy na foto dodáme co nejdřive 🙂

 

Napsat komentář