Připravujeme: HOOPERS u nás v klubu!

„U Rebelů“ se připravují budoucí výcvikáři na HOOPERS – sport, který by jsme chtěly u nás v létě 2020 spustit i pro veřejnost. Níže si přečtěte něco málo o HOOPERS, více informací budeme přidávat postupně.

 

HOOPERS – Co je to?!

Je to psí aktivita, taktéž začínající sport v ČR jehož základy vznikaly v 90. letech v USA a vznikla původně z agility. Dnes už se hoopers od agility zcela odloučilo a má svá pravidla a řády podle kterých se trénuje na celém světě. Také ČR má svůj klub a řád, který může konkurovat všem zahraničním klubům.  Nabízí možnosti aktivního vyžití jednak pro všechny psy, kterým stále ještě dělá radost pohyb (mladí i starší pejsci, psy po úraze, …). Stejně tak je určen pro psovody – majitele takových psů, nebo psovody s omezením v pohybu, kteří si chtějí se svým zdravým psem dopřát společnou aktivní zábavu. Hoopers je sport kladoucí na psy určité psychické i fyzické požadavky, ovšem překážky jsou koncipovány zcela bezpečně a s ohledem na minimální nároky na pohybový aparát psa i handlera.

 

Veškeré tréninky a učební procesy využívají nenátlakových metodik práce se psem, především klikr trénink. Cílem tréninkového procesu je pes chápající hlasové a vizuální pomůcky psovoda tak, aby nebyl závislý na jeho pohybu. Samostatně tak bude překonávat překážky, kterými probíhá nebo běží podél nich. V průběhu tohoto tréninku je možno nicméně využít i pohybu psovoda po hřišti a psa postupně učit samostatné práci.

 

Prvky hoopers jsou tedy vhodné naprosto pro jakýkoliv tým psovod – pes, ať už jde o mladé psíky, připravující se na kariéru v agility, nebo týmy se psy vyřazenými ze závodů pro zranění či jiný zdravotní neduh neumožňující jim dále skákat. Je také vhodný pro psy, pro které je s ohledem na jejich tělesnou stavbu skákání nevhodné. A v neposlední řadě je určen i pro týmy, které prostě jen baví společná aktivita se psem a mají rádi variabilitu tréninků spojenou se společným posouváním vlastních hranic spolupráce.

Napsat komentář